Ilmoitus

HAGEN 4*: Kanervalle küristä 70,82 prosenttia

HU 29.04. klo 17:53  Margit Ticklen (Päivitetty 29.04. 17:56)

Emma Kanerva ja Sini Spirit tuulisella areenalla Hagenissa. (Kuva: Margit Ticklén)

Eilinen lämpöaalto oli tänään poissa Hagenista. Tilalla oli kylmä tuuli. Sen myötä ei Emma Kanervan ja Sini Spiritin kür-ohjelmassakaan ollut samaa svungia kuin GP:ssa.

Kanervan ja Sini Spiritin tulos oli 70,82 prosenttia. Sillä sijoittui 15 lähtijän luokassa 14.

Syy odotettua heikompaan tulokseen oli Sini Spiritin jännittyminen. Jännittymisestä seurasi liikaa virheitä.

"Onnistumisiakin oli, passaget olivat hyvät. Mutta ei tarpeeksi. Täytyy yrittää Wiesbadenissa uudestaan", summasi Kanerva.

Luokan voittivat Mathias-Alexander Rath ja Totilas tuloksella 88,02 prosenttia. Myös Laura Bechtolsheimer ja Mistral Hoijris olivat suorituksessaan yli 86 prosentin tasolla.











IlmoitusIlmoitus

Mitä mieltä olet Raviliigasta?
Hyvä juttu, aion osallistua
Hyvä juttu, mutten aio osallistua
Susi jo syntyessään
Mikä se on?


IlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitus






Voittolinja - Voittajan valinta! IlmoitusIlmoitusIlmoitus
Copyright © 2009 Suomen Hevosurheilulehti Oy ja lehden toimituskunta. Tekstin ja kuvien lainaaminen ilman tekijöiden lupaa kielletty.
hevosurheilu@hevosurheilu.fi