Ilmoitus

MECHELEN 5*: Fagerström ilmoitti Vivan mc-luokkaan

HU 30.12. klo 14:12  Margit Ticklen

Tamma Viva haisteli tänään aamulla Mechelenin ilmaa hoitaja Tiina Tuunasen kanssa. Viva oli ilmeisen tietämätön eilisestä nousustaan huippuhevosten luokkaan.  (Kuva: Margit Ticklén) 

Iltapäivällä kello 16.30 Suomen aikaa alkavasta maailmancupin osakilpailusta on tulossa suomalaisittain mielenkiintoinen.

Lucien Somersin piirtämällä perusradalla on 13 estettä ja 16 hyppyä, joista viisi maksimikorkeudessa eli 160 senttimetrissä.

Lähtölistalla on 38 ratsukkoa. Heistä Suomen Nina Fagerström, joka on ykköshevosensa Talentin eilisen loukkaantumisen takia edelleen kahden vaiheilla, osallistuuko lopulta maailmancupiin vai ei, on saanut KWPN-tamma Vivan kanssa numeron 28.

Suomalaisittain kiinnostavia ratsukoita ovat myös numerolla 10 lähtevä Ruotsin Peder Fredricson Suomessa syntyneellä ruuna Arctic Aurora Borealiksella sekä numerolla 16 lähtevä Fagerströmin valmentaja Trevor Coyle. Coylen ratsuna on kuumaakin kuumempi ranskalaistamma Joubilée d'Ouilly.

 











IlmoitusIlmoitus

Kumpaa seuraat huomenna reaaliajassa?
Kuopion T75-raveja
Leijonien välieräottelua
Molempia


Ilmoitus






IlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitus
Copyright © 2009 Suomen Hevosurheilulehti Oy ja lehden toimituskunta. Tekstin ja kuvien lainaaminen ilman tekijöiden lupaa kielletty.
hevosurheilu@hevosurheilu.fi