Ilmoitus

NEUMUNSTER CDI-W: Lindh palasi omalle tasolleen - vajaat 73%

HU 19.02. klo 12:24  Margit Ticklen (Päivitetty 19.02. 12:41)

Tuplapiruetti oikealle oli tänään Mas Guapolle helpompi kuin piruetti vasemmalle. (Kuva. Margit Ticklén)

Mikaela Lindh ja Mas Guapo olivat aamun kür-ohjelmassaan kuin eri ratsukko eiliseen verrattuna. Kaikki muu paitsi tuplapiruetti vasempaan onnistui erinomaisesti.

Lindh sai Neumünsterin asiantuntevalta yleisöltä raikuvat aplodit, sillä hänen ohjelmansa päättänyt piaffipiruetti ja passagelinja olivat todella upeaa nähtävää.

"Olen onnellinen. Ravilisäykset, ravisulut ja koko laukkaohjelma ovat tulleet niin paljon paremmiksi ja varmemmiksi", kiitti Lindhin valmentaja Jon D. Pedersen tuoreeltaan.

Luokka jatkuu edelleen, eikä maailmancupin pisteitä siis vielä ole jaettu...

Suomalaisista ensimmäisenä radalle lähtenyt Terhi Stegars sai Axiksella myös yli 70 prosenttia. Stegars ratsasti elegantisti, mutta laukkasulkujen päätteeksi hänelle tuli iso virhe.

Tuloksia:

Mikaela Lindh - Mas Guapo 72,80 prosenttia
Terhi Stegars - Axis 70,52 prosenttia











IlmoitusIlmoitus

Kumpaa seuraat huomenna reaaliajassa?
Kuopion T75-raveja
Leijonien välieräottelua
Molempia


Ilmoitus






IlmoitusIlmoitusIlmoitusIlmoitus
Copyright © 2009 Suomen Hevosurheilulehti Oy ja lehden toimituskunta. Tekstin ja kuvien lainaaminen ilman tekijöiden lupaa kielletty.
hevosurheilu@hevosurheilu.fi