Kouvolan Toto75-kierros äityi ylivaikeaksi, eikä tällä viikolla löytynyt yhtään seitsemän oikein -tulosta. Rivi päättyi normaalissa päiväjärjestyksessä, kun Kati Lindsbergin hevoset ottivat kaksoisvoiton hopeadivisioonassa.
Hurjalla voittoprosentilla kilpailevan Kati Lindsbergin tallin Vivaldi Flevo ja Tamilphoto tulivat Kouvolaan tauolta, mutta niiden menossa oli tuttua taikaa.
Takarivistä startannut kaksikko tarkkaili toisen radan jonossa, kun kärki avasi pakkaskelissä 1.11-kyytiä. Maalisuoralla ne taistelivat rinta rinnan voitosta Vivaldi Flevon kurottaessa niukaksi ykköseksi ennen tallikaveriaan.
Kuusi oikein -tulosten voitto-osuus on 605,50 euroa. Viisi oikein -veikanneiden voitto-osuus on 24,90 euroa. Pakkaskierroksen Toto75-vaihto oli 398 950 euroa.
