Pertti Koskenniemi, Verno Areena, ja Keijo Kinnula,  Hevosurheilu, Finlandia-Ajo 2025
Vermon Pertti Koskenniemi ja Hevosurheilun Keijo Kinnula sopivat yhteistyöstä.Kuva: Jarno Unkuri

Hevosurheilu on Finlandia-Ajon 2025 pääyhteistyökumppani

Molemmat osapuolet katsovat yhteistyössä pitkälle tulevaisuuteen.
Julkaistu

Hevosurheilu-lehti on Finlandia-Ajon 2025 pääyhteistyökumppani. Normaalin näkyvyyden lisäksi kumppanuus näkyy niin, että Hevosurheilu julkaisee Finlandia-Ajosta lehden välissä ennakkoliitteen ja jakaa siitä ylimääräisen painoksen noin 14 000 lähialueen talouteen.

”Uskon, että tällä markkinointisatsauksella saavutamme suurimman yleisömäärän vuosiin, mutta kyse on paljon isommasta asiasta kuin pelkästä Finlandia-Ajosta”, Vermo Areenan toimitusjohtaja Pertti Koskenniemi aloittaa.

”Lisäjakelun myötä Vermo tulee entistä tutummaksi lähialueen asukkaille. Toivomme heidän löytävän Vermoon jatkossakin, kun ravit jatkuvat Finlandia-viikonlopun jälkeen.”

Tulevaisuuteen katsoo myös Suomen Hevosurheilulehti Oy:n toimitusjohtaja Keijo Kinnula.

”Alalla on nyt turbulenssia, ja me Hevosurheilussa haluamme olla luomassa positiivisuutta ja uskoa tulevaisuuteen. Uutisoinnissa olemme tietysti objektiivisia, niin kuin median kuuluu olla, mutta uskomme, että alan asiat saadaan sovittua ja raveilla on hyvä tulevaisuus. Tämä on meidän panoksemme sen eteen”, hän kiteyttää.

Finlandia-ravit ajetaan Vermossa 3.–4. toukokuuta, ja Finlandia-liite ilmestyy keskiviikkona 30.4.

Pertti Koskenniemi, Verno Areena, ja Keijo Kinnula,  Hevosurheilu, Finlandia-Ajo 2025
Yli puolet lähdöistään voittanut ruuna Redénin ässä Finlandia-Ajoon – ”Todella nopea ja hyväpäinen hevonen”
Pertti Koskenniemi, Verno Areena, ja Keijo Kinnula,  Hevosurheilu, Finlandia-Ajo 2025
Vermosta visioidaan pääkaupunkiseudun ratsastuksen uutta keskusta

Aiheeseen liittyvää

No stories found.
logo
Hevosurheilu
www.hevosurheilu.fi